Alma Tominga Maja

Sepise 7, Tallinn

2022, arhitektuuribüroo PLUSS

2023
Hooned
Ligipääsetavus ratastooliga
est
eng
rus

Tallinna lennujaama kõrval, ajaloolise Dvigateli tehase alal paiknev Ülemiste City on Baltimaade suurim ja kõige kiiremini arenev ärilinnak. Linnaku kõige uuem lisandus on 2022. aasta lõpul valminud Alma Tominga nimeline hoone. Kasutajakesksusest ja -sõbralikkusest inspireeritud arhitektuurne lahend sündis rahvusvahelisel kutsutud arhitektuurikonkursil, mille võitis arhitektuuribüroo PLUSS.

Teine oluline märksõna oli energia- ja keskkonnasäästlikkus – hoonele on omistatud LEED kuldsertifikaat. Tegemist on rahvusvahelise sertifikaadiga hoonetele, mille projekteerimisel, ehitamisel ja kasutamisel järgitakse keskkonnasäästu ja säästva arengu põhimõtteid. Alma Tominga majas asuvad büroopinnad, autosalong, kliinik ning restoran. Hoone pilkupüüdvaimateks elementideks on 21m kõrgune klaasist aatrium ja peasissepääsu kõrval asetsev troopilise kliimaga palmiaed.

Jätkusuutlikud lahendused (Building Futures Together):

Alma Tominga 11-korruselisel büroohoonel on energia- ja keskkonnasäästlikkuse LEED kuldsertifikaat, siia paigaldati ka päikesepaneelid. Hoone on projekteeritud nii, et seda saaks vajadusel mitmekülgselt kasutada: ruumiplaneeringuid muutes saab hoone muuta ka hotelliks või kortermajaks.

Hoone kasutab roheenergiat ning eelmisel aastal rajatud Utilitase kaugkütte- ja jahutussüsteemi.

fuajee.

Nordecon Betooni kontoriruumid, botaanikaaed, söögikoht, bürood.

25

45-60 min

Tuur on registreerimiseta, tuurile pääsemine on järjekorra alusel.

Liitu meie uudiskirjaga

Ole aastaringselt kursis Eesti Arhitektuurikeskuse ekskursioonide ja teiste tegevustega siin!