Mustamäe riigigümnaasium – TUURID TÄIS

Akadeemia tee 25, Tallinn

2023, Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg, Lisett Laurimäe (Arhitekt Must)

Registreeri siin
2023
Hooned
Ligipääsetavus ratastooliga
est
eng
rus

Palume registreerida ainult nendele ekskursioonidele, kuhu kindlasti on võimalik tulla. Pidagem lugu graafikutest ning teistest osalejatest.

Mustamäe riigigümnaasium on 2023. aastal valminud Tallinna esimene riigigümnaasium, mis pakub õppevõimalust ligi 1080 õpilasele. Hoone ideekavandi “Hõbenool” autoriks on Arhitekt Must OÜ. Peahoone on kujundatud nooljalt hõbedase kosmoselaeva laadis sõidukina, mis justkui hõljub esimese korruse sise- ja välismaastiku kohal. Hõbenooled (ajaloolised saksa võidusõiduautod) on olnud kiiruse ja täpsuse võrdkujuks, mida samal ajal iseloomustab nende alumiiniumikarva välimus. Projekti autorite sõnul aitab hõbenoole ideestik TalTechi ülikoolilinnaku ühe osana rajatava tehnika õppesuunaga Mustamäe riigigümnaasiumi juures rõhuda just tehnika põhiväärtustele – kiirusele, teravusele, täpsusele.

Hoonestuse ülesehitus lähtub ümbritsevast avalikust ruumist – koolihoovid on seotud campuse keskteljega ning läbi võistlusala säilitatakse diagonaalne liikumine transpordi peatustest linnakusse. Diagonaalne liikumistee jagab hoone tinglikult kahte eri tiiba: kolmnurkses hoonetiivas paiknevad õpperuumid, aula, raamatukogu jms ning risttahuka kujulises hoonetiivas spordiruumid. Kooli hoonetiivad on omavahel ühendatud pinnassesse peidetud galeriiga, mida ületab kvartalisisene liikumistee.

Kohtumispaik: peasissepääs

Peasissepääs, Orbiit, juhtimiskeskus, Polaris, õpikeskus, Linnutee, treeningkeskus

15

45-60 min

Liitu meie uudiskirjaga

Ole aastaringselt kursis Eesti Arhitektuurikeskuse ekskursioonide ja teiste tegevustega siin!