Püha Johannese Kool

Kivimäe 25, Tallinn

2022, Maarja Elm, Sten Ader, Rasmus Soonvald, Vincent Marquardt (SKAD Arhitektid)

2023
Hooned
Ligipääsetavus ratastooliga
est
eng

Külastajail palun kaasa võtta vahetusjalatsid.

Kivimäel asub Eesti kooli- ja arhitektuurimaastikul midagi täiesti omanäolist: ajatuid traditsioone ja kaasaegset õpikeskkonda ühendav üldhariduskool, milles ainsana Eestis on ka kirik.

Südame ja kogukonna vaimuga loodud Püha Johannese Kool on rohkem kui lihtsalt koht õppimiseks – see on terviklik ja avatud haridus- ja kultuurikeskus, kus pakume kvaliteetset hingega haridust alates lasteaiast ja eelkoolist kuni gümnaasiumini. Koolis tegutseb ka huvikool, toimuvad konverentsid, täiendkoolitused, kontserdid ja pereüritused. Oodatud on kõik, mitte ainult koolipere. Esimesed kümme aastat olime rändkool, kuid sügisel 2022 alustasime õppeaastat uues, päris oma koolimajas. Sügisel alustab meie koolis uut kooliaastat üle 500 õpilase.

Jätkusuutlikud lahendused (Building Futures Together):

Hoonel ei ole mehaanilist (elektril töötavat) jahutust, vaid arhitektuurselt on hoone lahendatud selliselt, et mehaanilist jahutust polegi vaja.  Akendel on valdavalt päikesevarjestus, mis kaitseb ruume liigse päikese eest. Kõikide suuremate klaasfassaadide kohal on varikatused. Otsene päike ei pääse aatriumisse.

Katusekuplid saab vajadusel avada, tekib loomulik õhuringlus ehk loomulik jahutus. Katusekuplid annavad ka täiendavat valgust klassidesse, lampe peab oluliselt vähem kasutama.

Lisaks on majas kasutusel suures enamuses kasutatud mööbel,

Kogunemine: Peaukse ees

Külastame aatriumit ja kabelit, liigume läbi sööklaosa õppeklassidesse. Seejärel kulgeme läbi lastehoiu ala uude nn gümnaasiumiossa, mis avati alles sel õppeaastal..

25

45-60 min

Tuur on registreerimiseta, tuurile pääsemine on järjekorra alusel.

Liitu meie uudiskirjaga

Ole aastaringselt kursis Eesti Arhitektuurikeskuse ekskursioonide ja teiste tegevustega siin!