Ristiku Põhikool

Ristiku 69, Tallinn

1927-1929, Herbert Voldemar Johanson

2023
Hooned
est
eng

Pelgulinnas Ristiku (kunagisel Oskari) tänaval asub hoone, mida tunneme kui Ristiku Põhikooli. Tallinna peaarhitekt Herbert Voldemar Johansoni poolt 1927. aastal projekteeritud ja 1929. aastal valminud koolimaja tituleeriti õige pea Tallinna moodsaimaks ja kauneimaks koolihooneks. On tähelepanuväärne, et Ristiku põhikooli koridoride ornamentika mustrilahendus on sarnane Eesti riigikogu hoone omaga, sest arhitekt Johanson oli ka riigikogu hoone projekti autor. Hoone fassaadidel on segunenud romantiline juugend ja kodanlik esinduslikkus, mis väljenduvad hoone üldmahus ja kõrges viilkatuses. Interjööris on tähelepanuväärsed treppide ja riietehoiu väänlamotiividega võred, sambakapiteelid ja saali kassettlagi.
Koolimaja on olnud mitme kooli koduks, hetkel õpib Ristiku Põhikoolis ligi 280 õpilast, kes kõik väga oma kooli hindavad ja armastavad.
Ekskursioonide käigus tutvume nii väärika maja endaga kui ka kogukondliku koolimaja tegemistega. Meie ekskursioone viib läbi majaga väga tihedalt seotud majandusjuhataja Jürgo Nooni.

Kohtumispaik: koguneme garderoobis

liigume läbi korruste, külastame aulat, klassiruume ja direktori kabinetti.

25

45-60 min

Tuur on registreerimiseta, tuurile pääsemine on järjekorra alusel.

Liitu meie uudiskirjaga

Ole aastaringselt kursis Eesti Arhitektuurikeskuse ekskursioonide ja teiste tegevustega siin!