Open House Tallinna erituurid Koplis ning Rotermannis

26/09/2023

Nii laupäeval kui ka pühapäeval leiab Open House Tallinna programmis aset kaks Koplikandi tuuri ning kaks Valgustusdisaini avastusretke!

Esimese puhul on tegu juba tuttava õhtuse matkaga, mis viib mõnusale tiirule Kopli poolsaare värvikas ja mitmekesises ajaloos, kus sekka tutvustatakse ka erilisi hooneid, kohalike lugusid ning vaateid uuenevale Koplile. Matka viib läbi Koplis elav Hannele, kes Koplikandi matkadele viinud juba üle 1000 inimese!

Teine, Valgustusdisaini retk on aga täiesti uus lisandus, kus kaasahaaravat jalutuskäiku läbi Tallinna linnaruumi juhivad Eesti valgustusdisainerid. Teekond saab alguse Rotermanni kvartalist, kus valgustus on suurepäraselt kombineeritud kaasaegse arhitektuuriga, rõhutades ja välja tuues hoonete eripärasid.

Läbi vanalinna liikudes vaadeldakse, kuidas õigesti paigutatud valgustus aitab parandada ümbruse tajumist tagades selliselt turvalise tänavaruumi ja luues selle juures meeldiva keskkonna. Jalutuskäigu eesmärk on suunata tähelepanu valgustusdisaini mõjule öises linnaruumis.