Välkloengud Open House Tallinn 2023 programmis

05/10/2023

Välkloengud Open House Tallinn 2023 programmis

 

Open House Tallinn on osa sel aastal loodud Open House Europe koostööprojektist, mida kaasrahastab Euroopa Liit. Projekti tänavune teema “Building Futures Together” keskendub jätkusuutlikkusele, sestap on programmis täiesti uue lisandusena tasuta välkloengute programmi, mis toimuvad 7. oktoobril kell 17.00-19.00 Eesti Arhitektuurikeskuse ruumides Kursi 3.

Loenguid viivad läbi arhitektuuriga ja linnaruumiga seotud valdkondade eksperdid ja praktikud, kes jagavad oma teadmisi ja kogemusi. Iga loeng on lühike, inspireeriv ja informatiivne.

Väikeste loenguampsudega soovime pakkuda väärtuslikke teadmisi ja avada uusi vaatenurki, mis aitavad teil paremini mõista, kuidas arhitektuur ja linnaruum mõjutavad meie elu ja ümbritsevat keskkonda.

 

Loengute ajakava

Kell 17.00 – Kuidas saan mina panustada muutustesse linnaruumis?

Kui sul on oma kodukandis ringi liikudes tekkinud tunne, et ruum sinu ümber saaks olla palju parem, siis kust peale hakata ja kuidas jõuda selleni, et need muutused ellu kutsutud saaksid?

Loengu esitaja: Ave Habakuk – MTÜ Elav Tänav üks kaasasutajatest, demokraatiatreener ning töötab tänaseks Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametis.


Kell 17.25 – Arhitektuurne valgustusdisain – valgustus kui arhitektuuri neljas dimensioon

Valgus on arhitektuuri neljandaks mõõtmeks pikkuse, laiuse ja kõrguse järel, milleta poleks võimalik esimest kolme kogeda. Oled sa kunagi mõelnud, miks lõkketuli on nii rahustava mõjuga või kuidas meie värvitaju on seotud kõnekeelega? Välkloengus anname ülevaate valgustusdisaini mõtestamisest ja mõjust meie tajudele.

Loengu esitaja: Joan-Tähven Vene


Kell 17.50 – Rohetehnoloogiate olemus ja suund meie linnaruumis 

Mis on rohetehnoloogiad, miks me neid vajame ja mis suunas me liikuma peaksime? Tutvustame rohetehnoloogiate väärtust meie linnas, mis on nende mõju ja kuidas me aktiivselt loome jätkusuutlikumat linnaruumi.

Loengu esitaja: Mari-Liis Kell – Hundipea OÜ rohetehnoloogiate juht, varasema töökogemusega kliimamuutuste, heitmete töötlemise ja inseneritöö aladel


Kell 18.15 – Ruumiakustika – millest räägivad ruumid? 

Teeme tutvust arhitektuuri nähtamatu, kuid väga olulise osaga, mis väärtustab heli ja ruumi seost. Jagame teadmisi ruumiakustika põhitõdedest, kuidas need meid ruumis mõjutavad ning kuidas neid tähele panna. Õppige kuulama ruume ja avastage, millest nad räägivad.

Loengu esitaja: Kaupo Kõrven – Akustikainsener OÜ asutaja, tehnilise akustika magister, 15 aastase kogemusega projektidelt maailma eri paigust ning lektor Tallinna Tehnikaülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias ja Tallinna Tehnikakõrgkoolis

 

Oled oodatud kuulama!