RMK Metsamaja

Toompuiestee 24, Tallinn

1903, Otto Schott
1974, Siim Jõe

Registreeri siin
2023
Hooned
est
eng
rus

Palume registreerida ainult nendele ekskursioonidele, kuhu kindlasti on võimalik tulla. Pidagem lugu graafikutest ning teistest osalejatest.

Toompuiestee 24 hoone koosneb kahest osast. Vanemast, mis pärineb aastast 1903 (arhitekt Otto Schott) ja selle külge 1974. aastal ehitatud uuest osast (arhitekt Siim Jõe). Uue osa kohal paiknenud lihtsa historistliku hoone ehitusaeg ei ole praeguste andmete järgi teada. Uut hoonetiiba lisades on rõhutatud historitsismi ja modernismi kontrasti, samas püüdes luua esteetilist tervikut. Hoone tervikuna ei kuulu muinsuskaitse alla, kuid sisaldab detaile, mis on eraldi kunstimälestisena kaitse alla võetud. Nendeks on Dolores Hoffmanni ja Aate-Heli Õuna (1975) neli vitraaži. Säilitamisele ja eksponeerimisele määrati ka stukklagi hoone vana osa esimesel korrusel, hoone peatrepp ja tagumiste trepikodade välisuksed.
Praegu nimetatakse hoonet Metsamajaks, kuna siin asuvad Riigimetsa Majandamise Keskuse Tallinna kontori ja teiste metsandusvaldkonna asutuste tööruumid.

Kohtumispaik: Administratsioonis

RMK metsamaja aatrium, kontoriruumid, saal.

20

45-60 min

Liitu meie uudiskirjaga

Ole aastaringselt kursis Eesti Arhitektuurikeskuse ekskursioonide ja teiste tegevustega siin!