TalTech Mäemaja

Mäepealse 3, Tallinn

2021, QP Arhitektid

Registreeri siin
2023
Hooned
est

Palume registreerida ainult nendele ekskursioonidele, kuhu kindlasti on võimalik tulla. Pidagem lugu graafikutest ning teistest osalejatest.

Taltech Ehituse Mäemaja on 2021. aasta alguses valminud Taltech linnaku kõige energiatõhusam ning parima sisekliimaga õppe- ja teadushoone. Ülikooli esimeses täielikult liginullenergiahoones asetsevad katsehall, veetehnika, ehitusfüüsika ning sisekliima labor. Hoones on võimalik tudengitel saada tipptasemel inseneriharidust ja teadlastel võimalik teha teaduskatseid, misläbi arendada edasi kogu maailmas üha olulisemaks muutuvaid energiatõhususe lahendusi. Maja toodab kogu katusepinnaga päikeseenergiat ja süsinikujalajälje vähendamiseks on kasutatud rohkelt nii kandvaid kui mittekandvaid puitkonstruktsioone.

Sisekujundus ja -viimistlus toetab hoone kui unikaalse puitmaja ning näitliku õppevahendi ideed. Puitu on kasutatud ja eksponeeritud erinevates funktsioonides ja vormides nii konstruktsioonimaterjalina kui ka vaheseinte, uste, põrandate ja laeviimistlusena. Ka märkimisväärne osa mööblist on puidust.

Jätkusuutlikud lahendused (Building Futures Together):

TalTech Ehituse Mäemaja on 2021. aasta alguses valminud TalTech linnaku kõige energiatõhusam ning parima sisekliimaga õppe- ja teadushoone. Maja toodab kogu katusepinnaga päikeseenergiat ja süsinikujalajälje vähendamiseks on kasutatud rohkelt nii kandvaid kui mittekandvaid puitkonstruktsioone.

Kohtumispaik: peaukse ees

 

Katsehall, ehitusfüüsika labor

20

45-60 min

Liitu meie uudiskirjaga

Ole aastaringselt kursis Eesti Arhitektuurikeskuse ekskursioonide ja teiste tegevustega siin!